bibliotekazsckr
Nawigacja
Witamy
Aktualności
O bibliotece
Regulamin
Galeria zdjęć
2/Październik 2011
GAZETKA SZKOLNA
7/Marzec 2012
Gazetka szkolna- numery archiwalne
01/Listopad 2009
02/Grudzień 2009
03/Styczeń 2010
04/Luty 2010
05/Marzec 2010
06/Kwiecień 2010
07/Maj 2010
09/Wrzesień 2010
10/Październik 2010
11/Listopad 2010
12/Grudzień 2010
13/Styczeń 2011
14/Luty 2011
15/Marzec 2011
16/Kwiecień 2011
1/Wrzesień 2011
2/Październik 2011
3/Listopad 2011
06/Kwiecień 2010

II Konkurs Slawistyczny


24 marca w Wisznicach, Białej Podlaskiej, Świdniku i Włodawie odbył się drugi etap Konkursu Slawistycznego. Przystąpiło do niego 55 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.
Konkurs odbywa się pod patronatem marszałka województwa lubelskiego i kuratora oświaty a jego celem jest popularyzacja wiedzy o krajach słowiańskich oraz promocja studiów slawistycznych. Pomysłodawcą konkursu jest prof. Feliks Czyżewski.

W wisznickim liceum do konkursowych zmagań przystąpili uczniowie z Woli Ossowińskiej, Radzynia Podlaskiego, Jabłonia i Wisznic. W swoich prezentacjach omawiali zwyczaje, obrzędy i sposoby świętowania charakterystyczne dla jednego z wybranych krajów:

Białorusi, Rosji, Ukrainy, Czech lub Bułgarii.

I miejsce i awans do etapu centralnego wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu /Weronika Parafiniuk/ Aneta Romaniuk/ Magdalena Szyszkowska/ Joanna Jóźwik/ Szczepan Wiszniewski/ Paweł Wołos/ Sylwester Sidorczuk/
prezentacją dotyczącą kultury i tradycji Ukrainy. Młodzież do występu przygotowały Bożena Kusiuk, Katarzyna Nowak, Urszula Rądkowska i Agnieszka Żelazowska.

Centralny etap II Konkursu Slawistycznego odbędzie się 14 kwietnia w Białej Podlaskiej.XXII ALERT EKOLOGICZNO – ZDROWOTNY


W dniu 23 kwietnia 2010 roku odbyła się uroczysta akademia szkolna z okazji Światowego Dnia Ziemi. Hasłem przewodnim były słowa: „Tobie została powierzona Ziemia, jak ogród – rządź nią z mądrością”. Przygotowano również wystawę plakatów wykonanych przez uczniów, które ukazywały zagrożenia środowiska naturalnego. Akademia była zwieńczeniem XXII edycji Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego.

Nasza szkoła po raz kolejny zadeklarowała swój udział w alercie i w ciągu bieżącego roku szkolnego realizowano zadania regulaminowe. W trakcie trwania alertu tj. od października 2009 r. do kwietnia 2010 r. podjęto szereg działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz promocji zdrowia.

W zakresie ochrony i kształtowania środowiska naturalnego przeprowadzono akcję „Sprzątanie Świata” i zwalczanie szkodników kasztanowca. Przeprowadzono olimpiady i konkursy z zakresu bezpiecznej pracy w rolnictwie z uwzględnieniem zagadnień ekologicznych. Zorganizowano kilka wycieczek dydaktycznych m.in. do oczyszczalni ścieków w Jabłoniu, gospodarstw agroturystycznych na Podlasiu, gospodarstw sadowniczych w Polubiczach, zakładu produkcji brykietu w Jabłoniu. Prowadzono także prace w ogrodzie szkolnym, gdzie zakładano i pielęgnowano uprawy zbóż i warzyw.

W zakresie edukacji zdrowotnej i działań na rzecz promocji zdrowia propagowano aktywne formy spędzania czasu wolnego takie, jak rajdy rowerowe, pływanie, jazdę konną, jazdę na łyżwach, kuligi oraz zajęcia sportowe z tenisa stołowego i kulturystyki. Zdrową żywność promowano poprzez opracowanie gazetek tematycznych „Czy wiesz co jesz?” oraz „Produkty i potrawy regionalne”. Zrealizowano akcję antynikotynową z aktywnym udziałem uczniów w przygotowaniu plakatów. Ponadto uczniowie szkoły uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym na temat uzależnień, genetycznych modyfikacji organizmów oraz szkoleniu z zakresu przetwórstwa ekologicznych surowców zbożowych. Uczniowie szkoły systematycznie w ciągu całego roku szkolnego brali udział w akcji krwiodawstwa.

Celem alertu było podniesienie poziomu świadomości uczniów w zakresie zagrożeń cywilizacyjnych dla środowiska. Przebieg alertu koordynował zespół nauczycieli w składzie: Dorota Gajowy, Maria Korpysz, Katarzyna Nowak, Sylwia Grzywaczewska, Jarosław Waszczuk, Rafał Stańko i Arkadiusz Lotek. Uczestnikami alertu byli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Wszystkim składamy podziękowania, a w szczególności uczniom klasy I TŻ, II TŻ, III TŻ, III ZSZc, III TA i I TR.
Dorota Gajowy

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik odwiedzin
Dodatki na bloga

BIBLIOTEKA ZSCKR w Jabłoniu

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl