bibliotekazsckr
Nawigacja
Witamy
Aktualności
O bibliotece
Regulamin
Galeria zdjęć
2/Październik 2011
GAZETKA SZKOLNA
7/Marzec 2012
Gazetka szkolna- numery archiwalne
01/Listopad 2009
02/Grudzień 2009
03/Styczeń 2010
04/Luty 2010
05/Marzec 2010
06/Kwiecień 2010
07/Maj 2010
09/Wrzesień 2010
10/Październik 2010
11/Listopad 2010
12/Grudzień 2010
13/Styczeń 2011
14/Luty 2011
15/Marzec 2011
16/Kwiecień 2011
1/Wrzesień 2011
2/Październik 2011
3/Listopad 2011
16/Kwiecień 2011

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

w Jabłoniu

prężnie rozwijającą się placówką oświatową.Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu to szkoła z wieloletnią tradycją, istniejąca od 1952 roku. Od momentu powstania szkoła wykształciła wielu młodych ludzi, bardzo dobrze radzących sobie w zmieniającym się świecie.

Główny cel, jaki stawia sobie współczesna szkoła rolnicza-, jaką jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu- to zaspokojenie potrzeb środowiska lokalnego oraz przygotowanie dobrego menadżera gospodarstwa rolnego, co w obliczu radykalnych zmian, przed jakimi stoi polska wieś i rolnictwo, jest niezwykle istotne. Misją szkoły jest kształcenie młodzieży na wysokim poziomie jakościowym.

Szkoła dokłada wszelkich starań, by oferta edukacyjna była atrakcyjna, wychodziła naprzeciw oczekiwaniom uczniów a absolwentom umożliwiła dobry start do wejścia na rynek pracy.

Obecnie w szkole młodzież kształci się w 4-letnim Technikum w zawodach: technik rolnik, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik agrobiznesu; w Zasadniczej Szkole Zawodowej, w zawodach: rolnik
i mechanik- operator maszyn i pojazdów rolniczych oraz w Technikum Uzupełniającym na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcącym w zawodzie technik rolnik.

Od roku szkolnego 2011/2012 młodzież będzie mogła dodatkowo się kształcić w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodzie cukiernik.

W systemie zaocznym szkoła proponuje naukę w 3-letnim Technikum Uzupełniającym na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie technik rolnik a także 2-letnią Szkołę Policealną na podbudowie szkoły średniej, kształcącą również w zawodzie technik rolnik. Szkoła kładzie duży nacisk na znajomość języków obcych-uczniowie uczą się języka angielskiego, języka rosyjskiego i języka niemieckiego- oraz możliwość poszerzania kwalifikacji zawodowych. W ofercie dodatkowej szkoły są różne kursy i szkolenia, obecnie: kurs operatorów kombajnów zbożowych, szkolenie dotyczące stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy oraz szkolenia dotyczące wypełniania wniosków o dopłaty unijne prowadzone przez przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego w Lublinie i ODR w Parczewie.

Od 2008 roku, czyli od momentu, kiedy organem prowadzącym szkołę zostało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dynamiczny rozwój szkoły wyraża się również w rozbudowie bazy dydaktycznej szkoły oraz remontach i modernizacji budynków szkolnych. Dzięki staraniom dyrekcji szkoły i środkom przyznanym z Ministerstwa Rolnictwa przeprowadzono szereg prac remontowych w budynkach szkolnych oraz w internacie: wymieniono okna, wyremontowano pracownie dydaktyczne i pomieszczenia mieszkalne w internacie. Wyposażono pracownie szkolne i internat w nowe meble. Do celów dydaktycznych zakupiono samochód do nauki jazdy, nowoczesny autobus szkolny, sprzęt multimedialny. W trosce o bezpieczeństwo uczniów założono w szkole monitoring.

Obecnie szkoła dysponuje nowoczesnymi pracowniami, dobrze wyposażoną biblioteką, która pełni rolę nowoczesnego centrum informacji, dobrze wyposażoną sala gimnastyczną, siłownią, ogrodem szkolnym, stołówką, internatem, samochodami i ciągnikami do nauki jazdy.

Rozwój bazy szkoły czyni naukę przyjemniejszą i bardziej efektywną- podkreślają nauczyciele.

Rodzice doceniają bezpieczeństwo, jakie szkoła zapewnia uczniom, miłą i przyjazną atmosferę panująca w szkole oraz indywidualne podejście do ucznia.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu zajmują wiodące miejsca w prestiżowych konkursach
i olimpiadach przedmiotowych, takich jak: „ Olimpiada wiedzy i umiejętności rolniczych.”, „Olimpiada w rolnictwie można pracować bezpiecznie”, Olimpiada młodych producentów rolnych”. Wysoki poziom nauczania potwierdzają bardzo dobre wyniki naszych uczniów osiągane na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

W ramach zajęć pozalekcyjnych w szkole działają: zespół wokalny, koło dziennikarskie, sekcje sportowe, klub europejski.

Celem, jaki stawia sobie szkoła jest również przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez udział w różnych uroczystościach szkolnych, lokalnych i ogólnopolskich.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami tak w kraju jak i za granicą, m. in. z Instytutem Nawożenia i Gleboznawstwa PIB i Instytutem Weterynarii w Puławach, z Agencją Rynku Rolnego w Lublinie, z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Parczewie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Jabłońskiej. W ramach tej współpracy uczniowie i nauczyciele maja możliwość odbywania różnych szkoleń, kursów oraz możliwość uczestnictwa, czy też współorganizowania uroczystości
i konkursów o zasięgu ogólnopolskim.

Szkoła może też liczyć na współpracę i pomoc ze strony posłów, m. in. Franciszka Jerzego Stefaniuka i Tadeusza Sławeckiego, którzy żywo zainteresowani problemami szkoły. W ramach współpracy z zagranicą, m. in. z Organic Argicultural College w Danii absolwenci szkoły mają możliwość kontynuowania nauki w zawodzie rolniczym oraz nabywania nowych umiejętności. Uczniowie maja też możliwość odbywania praktyk w nowoczesnych gospodarstwach rolnych w Niemczech. Zdaniem dyrektor szkoły, pani Izabeli Sokołowskiej, remonty i modernizacja szkoły są niezwykle ważne, ale najważniejsza jest nauka, wychowanie i opieka.

Grono pedagogiczne w naszej szkole- stwierdza pani dyrektor- wkłada wiele trudu w dobre przygotowanie ucznia do zawodu i odnalezienie się go na rynku pracy. Nauczyciele rozumieją bardzo dobrze, że w nauczaniu ważna jest wiedza merytoryczna i praktyczna. I właśnie na wykształcenie dobrego przedsiębiorcy rolnego staramy się położyć największy nacisk.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu jest placówką, która dba o wysoki standard nauczania a dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice dokładają wszelkich starań by szkoła ciągle się rozwijała.red.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik odwiedzin
Dodatki na bloga

BIBLIOTEKA ZSCKR w Jabłoniu

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl