bibliotekazsckr
Nawigacja
Witamy
Aktualności
O bibliotece
Regulamin
Galeria zdjęć
2/Październik 2011
GAZETKA SZKOLNA
7/Marzec 2012
Gazetka szkolna- numery archiwalne
01/Listopad 2009
02/Grudzień 2009
03/Styczeń 2010
04/Luty 2010
05/Marzec 2010
06/Kwiecień 2010
07/Maj 2010
09/Wrzesień 2010
10/Październik 2010
11/Listopad 2010
12/Grudzień 2010
13/Styczeń 2011
14/Luty 2011
15/Marzec 2011
16/Kwiecień 2011
1/Wrzesień 2011
2/Październik 2011
3/Listopad 2011
2/Październik 2011

PIKNIK EDUKACYJNY SZKÓŁ ROLNICZYCH.1 października 2011 roku odbył się I Piknik Edukacyjny szkół rolniczych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Piknik zorganizowano w bardzo gościnnym ZSCKR im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim. Gospodarzem pikniku był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Marek Sawicki. Piknik był imprezą o zasięgu ogólnopolskim, na którą przybyły delegacje ze wszystkich 45 szkół podległych MR i RW. Podczas tegorocznego pikniku wszystkie szkoły rolnicze promowały Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Tematykę PROW szkoły wyeksponowały między innymi w wieńcach prezentowanych na pikniku.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu reprezentowała delegacja w składzie: Dyrektor szkoły- Pani Izabela Sokołowska, nauczyciele- Dorota Gajowy, Bożena Kusiuk, Jolanta Zając, Anna Świderska, Jarosław Waszczuk oraz uczniowie- Anita Iwanejko, Aneta Romaniuk, Magdalena Szyszkowska, Mateusz Powroźnik i Wojciech Kropiwiec.

Spotkanie wszystkich szkół rolniczych z Polski w jednym miejscu było niepowtarzalną szansą porównania pracy szkół.

Stoisko Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu prezentowało się bardzo okazale. Zwiedzający, mogli podziwiać piękny wieniec dożynkowy z wyeksponowanym herbem Gminny Jabłoń oraz nasze wyroby rękodzielnicze w postaci kwiatów wykonanych ze słomy. Każdy z odwiedzających ekspozycję ZSCKR w Jabłoniu otrzymał upominek w postaci pięknie przyozdobionego jabłuszka. Niewątpliwie dużym popytem cieszyły się potrawy i wypieki przygotowane na piknik, takie jak pierogi z soczewicą, pierogi „ruskie”, pierogi z kaszą gryczaną i twarogiem, babka ziemniaczana, ptysie nadziewane szynką, babeczki z serem, oponki, mrowisko, koperty z nadzieniem, sałatka owocowa, pierożki z jabłkami. Wszystkie potrawy przygotowane zostały przez uczniów ZSCKR w Jabłoniu pod kierunkiem nauczycieli z bloku żywienia i gospodarstwa domowego. Pośród prezentowanych produktów znalazło się również smaczne pieczywo z piekarni w Jabłoniu.

Duży podziw i uznanie wzbudzali nasi uczniowie pięknie prezentujących się w strojach ludowych. Dziewczęta z takim wdziękiem zapraszały do degustacji potraw, że po nasze pierożki ustawiały się kolejki chętnych.

Piknik edukacyjny był ciekawym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Potwierdził, że w szkołach rolniczych szanuje się tradycje ludowe.


red.


Wystawa „Miłosz. Miejsca, ludzie, wiersze.”W dniach 7- 10 października 2011r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli obejrzeć w bibliotece szkolnej wystawę objazdową „Miłosz. Miejsca, ludzie, wiersze.”. Wystawa została przygotowana przez pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. W naszej szkole wystawę odwiedziło ponad 160 uczniów. W związku z wystawą w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne poświęcone życiu i twórczości Czesława Miłosza.


red.


KONKURS RECYTATORSKI
18 października 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłoniu odbyły się eliminacje gminne 15 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Życie ukryte
w słowach… Pamiętniki, listy, wspomnienia.”

Nasza szkołę reprezentowały Justyna Włoszek z kl. IMT i Natalia Sawicka z kl. III JT. Uczennice do konkursu przygotowały panie- Barbara Jermaczek i
Bożena Kusiuk.

Jury oceniało m. in. wybór tekstów, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Natalia Sawicka za swoją prezentację konkursową otrzymała wyróżnienie.red.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 0% [Żadnych głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 Głos]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik odwiedzin
Dodatki na bloga

BIBLIOTEKA ZSCKR w Jabłoniu

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl